Menu Zamknij

Tynki elewacyjne

THERMOCORK® Ochrona i odnowa elewacji zewnętrznej budynku

Elewacja budynku oprócz spełniania funkcji estetycznej spełnia zadanie konstrukcyjne chroniące wnętrze domu. Elewacja narażona na działanie czynników środowiskowych ulega znacznej degradacji. Dlatego odpowiednia ochrona za pomocą powłoki korkowej THERMOCORK® zapewnia wodoodporność i poprawia izolację termiczną i akustyczną, eliminując mostki termiczne.

Powody, dla których warto aplikować THERMOCORK® na elewację, gdy wykryjemy znaczne uszkodzenia, są oczywiste. Pojawienie się pęknięć lub odprysków w powłokach tynkarskich spowodowane jest głównie przez wnikanie wody, narażenie na działanie wiatru i innych szkodliwych czynników, co prowadzi do pojawienia się wilgoci, pleśni i grzybów oraz utraty izolacji termicznej i akustycznej .

Korek natryskowy jest rewolucyjną alternatywą dla tradycyjnych rozwiązań typu tynki cienkowarstwowe.

Tradycyjne tynki mineralne nie zapewniają praktycznie w ogóle izolacji termicznej, ze względu na surowce, z których powstają. Produkty te, nie magazynują ciepła ani też go nie odbijają.

Porównajmy dostępne na rynku rodzaje tynków :

RODZAJ TYNKU

ZALETY

WADY

MINERALNEPAROPRZEPUSZCZALNE ŁATWA APLIKACJA TANIENIE MOŻNA ZMYWAĆ NA MOKRO KONIECZNOŚĆ POMALOWANIA FARBĄ WYSOKA NASIĄKLIWOŚĆ WODY NIEELASTYCZNE-PĘKAJĄ SZYBKO SIĘ BRUDZĄ KONIECZNOŚĆ PRZESTRZEGANIA PROPORCJI W MIESZANIU SKŁADNIKÓW
AKRYLOWEELASTYCZNE DUŻO KOLORÓW ŁATWA APLIKACJA TANIENIE SĄ PAROPRZEPUSZCZALNE NIE SĄ ODPORNE NA GRZYBY I POROSTY TYLKO NA STYROPIAN NIE ODPORNE NA UV
SILIKONOWEELASTYCZNE DUŻO KOLORÓW HYDROFOBOWENIE SĄ PAROPRZEPUSZCZALNE BUDYNEK „NIE ODDYCHA”
SILIKATOWEHYDROFOBOWE WYTRZYMAŁEOGRANICZONA KOLORYSTYKA TRUDNOŚĆ APLIKACJI
KOREK NATURALNYELASTYCZNY PAROPRZEPUSZCZALNY ( 80%) GAMA KOLORÓW HYDROFOBOWY ŁATWA APLIKACJA NIEPALNY WYTRZYMAŁY

DLACZEGO WARTO ZASTOSOWAĆ KOREK THERMOCORK® DO WYKOŃCZENIA ELEWACJI BUDYNKU?

Korek jest dobrym produktem do izolacji, ponieważ w naturalny sposób pochłania i blokuje ciepło. Jest kompatybilny z wieloma popularnymi materiałami budowlanymi. THERMOCORK® można zastosować między innymi na cegłę, okładziny elewacyjne, sztukaterięoraz pokrycie drewniane. Wszechstronność korka sprawia, że może on spełniać jednocześnie więcej niż jedną funkcję. Niezależnie od Twoich potrzeb korek ma wszechstronne możliwości, aby je spełnić.Chroń swój dom przed działaniem niekorzystnych czynników zewnętrznych, a także dodaj dekoracyjny akcent swojemu budynkowi dzięki naszej gamie kolorów.