Menu Zamknij

Zalety produktu

EKOLOGICZNY

Wiele tradycyjnych produktów budowlanych dostępnych na rynku jest wytwarzanych przy użyciu składników i materiałów, które nie są przyjazne dla środowiska lub powodują szkody w lokalnych ekosystemach i atmosferze. Produkty na bazie silnych rozpuszczalników są szkodliwe zarówno dla ludzi jak i zwierząt.
Nasz produkt nie ma wpływu na degradację planety, a wręcz odwrotnie, pomaga w oczyszczaniu powietrza. Korek jest więc bezpieczny dla Ciebie, Twojej rodziny oraz Twojego otoczenia.

ENERGOOSZCZĘDNY

Dążymy do masowej oszczędności energii i samowystarczalności naszych gospodarstw domowych oraz obiektów komercyjnych.

Dlatego dla wielu rodzin, przedsiębiorstw oraz projektantów obiektów istotne jest ograniczenie kosztów.

Naturalny korek  oszczędza koszty eksploatacji obiektu w zależności od jego przeznaczenia oraz miejsc zastosowania. Na różnych podłożachstanowi doskonałą izolację akustyczną oraz tworzy izolację termiczną , a przy zastosowaniu jasnej barwy na zewnątrz, powstaje bariera odbijająca promienie słoneczne, co zmniejsza nagrzewanie się obiektu i obniża rachunki związane np.
z klimatyzowaniem pomieszczeń.

ŁATWY W APLIKACJI

Do zaaplikowania produktu nie potrzebne są specjalistyczne maszyny natryskowe rekomendowanych marek. Wystarczy przydomowy kompresor, pistolet tynkarski oraz mieszadło elektryczne.

IZOLACYJNY

Korek natryskowy to również świetna izolacja cieplna w zimie i chłodna w lecie. Tradycyjne tynki mineralne nie zapewniają praktycznie w ogóle izolacji termicznej, ze względu na surowce, z których powstają. Produkty te, nie magazynują ciepła ani też go nie odbijają. Przy powierzchniach wykonanych z blachy korek stanowi doskonałą izolację akustyczną. Wygłusza odgłosy z ulicy. Eliminuje uporczywy odgłos deszczu

PAROPRZEPUSZCZALNY

Izolowane powierzchnie „oddychają” po  zastosowaniu naturalnego korka. Paroprzepuszczalność na poziomie 80% pozwala na swobodne uwolnienie wilgoci i niweluje możliwość pojawienia się porostów i innych wykwitów.

WSZECHSTRONNY

Korek natryskowy dzięki swoim zaletom ma szerokie zastosowanie. Możemy go użyć od projektu aż po remont. Jest świetnym następcą tradycyjnych tynków, farb dachowych. W przemyśle może stanowić izolację dla hal  od wewnątrz po dach.
Renowacja powierzchni drewnianych, betonowych, bitumicznych etc. Posiada szeroki aspekt dekoracyjny. Może być stosowany na zewnątrz jak i wewnątrz.

WIELOBARWNY

Nasz korek posiada szeroką gamę kolorów. 
Stonowane, ciepłe dla ceniących sobie klasykę, ale również odważne i szalone dla lubiących eksperymentować z kolorami. Nasz produkt to przede wszystkim trwałe barwy, tworzone przy użyciu specjalnych pigmentów, stosowanych na elewacjach
w krajach mocno nasłonecznionych jak np. Dubaj.

NIEPALNY

Nasz produkt jest całkowicie niepalny co potwierdzają liczne testy dające mu klasę ogniową B-s2, d0, a w przypadku powierzchni dachowych:  Broof(t1).